TR | ENG | DE
KUŞADASI INT GOLF SAHASI
 

Yıl Boyu Kuşadası Golf Club 'te Golf

Uluslar arası standartlarda 18 delikli şampiyona sahası, zorlu parkurları ile profesyonel golfçüleri, eşine az rastlanır antreman sahası ile golfe yeni gönül vermiş oyuncuları mutlu edecek şekilde tasarlanmıştır. Konumu ve teknik özelliklerinden dolayı Türkiye'nin en ayrıcalıklı sahası olmaya adaydır.

Kuşadası İnternational Golf Sahasının rekabetçi, zorlu derin kum engelleri; bakımlı, gür Bermuda çim fairwayleri ve zengin sıralı hızlı grenleri mükemmel bir birleşim oluşturuyor. Görsel açıdan harika olan saha; doğal olarak yetişen keçiboynuzu ve zeytin ağaçlarına sahip. Bir geçit tarafından ayrılan iki plato üzerine inşa edilmiş sahanın her iki 9 deliği de eşsiz Milli Park manzarasına sahip. Kuşadası International Golf Sahası bütün golfçülük yeteneklerinizi test etmeniz için mükemmel bir fırsat sunuyor.

Golf sahası yaklaşık 650.000 m2 lik alanı kapsamakta. En büyük özelliği ilk 9 delik ile ikinci 9 deliğin konum olarak 170 metre kot farkı ile inşa edilmiş olması nedeni ile 2 farklı saha özelliği sergilemesi. İlk 9 delik Milli Park, Ege denizi ve Samos adası manzarasına ikinci 9 delik Milli park, Dağlar ve Söke vadisi manzarasına sahip. Golf sahasında kullanılan çim tipi ise golf için en uygun atışı sağlayan çim tipi olan Bent Grass.

360 derecelik panoramik manzarası ile Club House sahanın en yüksek noktasına konumlandırılmış durumda. Club House un arazideki konumu; terasında dinlenirken sahanın ilk 9 deliğini tamamen izleyebileceğiniz şekilde düzenlenmiştir. Yaklaşık 3500 m2 lik alanda faaliyet gösteren Club House un içinde Pro Shop, Golf Akademisi ve restoran bölümleri yer almakta

Kuşadası International Golf Sahası yüksek standartlarda ve şampiyona sahası olarak Golf Dünyasına Ekim 2012 itibarı ile tam kapasite hizmet vermektedir. Tesis Türkiye deki golf kültürünün güçlenmesinde, bölgenin gelişimi ve tanıtımında büyük katkı sağlamaktadır.


İlk Bakışta


• 18-delikli şampiyona standartlarındaki golf sahası Jose Canales Galvez öncülüğünde Mas Golf Uno Golf Design tarafından dizayn edilmiştir.
• Ege Denizi ve Milli Park üzerinden büyüleyici manzaraları ile şampiyona sahası.
• Bireyler, çiftler ve guruplar için çeşitli dersler ve programlar sunan tam teçhizatlı bir Golf Akademisi.
• Milli takımlar, profesyoneller ve amatörler için uygun eğitim olanakları.
• 2 PGA sertifikalı eğitmen – Türkçe, İngilizce , Almanca ve İsveççe konuşabilen
• 300 metreden fazla bir driving range
• Büyük Pitching ve Chipping Green ile kısa oyun antrenman alanları.
• Rahat soyunma odaları ve sıcacık bar ve restoran alanı ile gösterişli bir Club House.
• Golf giyiminde son modayı sunan geniş ürün yelpazeli bir Proshop.

Copyright © 2013 Özyer Grup, Bütün Hakları Saklıdır.